Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

strona internetowa: www.muzeum.szczecin.pl
2017 rok:

W tym roku Dzień Wolnej Sztuki odbędzie się na wystawie „Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki”. Wystawa stała zbiorów Działu Kultur Pozaeuropejskich Muzeum Narodowego w Szczecinie poświęcona jest afrykańskiemu teatrowi lalek – zjawisku mocno zakorzenionemu w tradycji wielu społeczności zamieszkujących Czarny Kontynent. Więcej informacji znajdzie się na stronie muzeum.

2015 rok:

Więcej informacji znajdzie się tutaj niedługo, lub należy ich szukać na stronie Muzeum

2014 rok:

Dzieła:

Jan Szczepkowski, Wazon z kręgiem postaci, ok. 1900–1907
Adolf Münzer, Taniec nad morzem, 1923
Max Slevogt, Tancerka Antonia Mercé zwana La Argentina, 1926
Rafał Malczewski, Taniec, ok. 1924
Hermann Geibel, Przykucnięta kobieta (Klęcząca), 1921

Muzeum Narodowe w Szczecinie przygotowało specjalną ekspozycję pod hasłem „Taniec!”,  którą stanowić będzie pięć niepokazywanych na co dzień obiektów ze zbiorów Działu Sztuki Europejskiej 1800-1945 MNS. Kuratorami ekspozycji są dr Szymon Piotr Kubiak oraz Aleksandra Gieczys-Jurszo. W dniu wydarzenia o prezentowanych dziełach opowiadać (i pytać o nie) będzie także dr Dariusz Kacprzak, z-ca dyrektora MNS ds. naukowych.

2013 rok:

Dzieła:

1. W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie (ul. Wały Chrobrego 3) –  obraz „Dożynki w majątku Borsigów” Paula Meyerheima,

2. W Muzeum Historii Szczecina, Oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie (ul. Księcia Mściwoja II 8) – płaskorzeźba nieznanego artysty „Modlitwa w Ogrójcu z kościoła św. Jana w Szczecinie”,

3. W Galerii Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie (ul. Staromłyńska 27) – „Wielki kiermasz” malarza z kręgu Davida Vinckboonsa.

2012 rok:

Dzieła:

lista dostępna na stronie internetowej muzeum.

 

Pin It