Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy

LOGO_BWA BYDGOSZCZ-01

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy

adres: Gdańska 20, 85-001 Bydgoszcz
strona internetowa: www.galeriabwa.bydgoszcz.pl

2018 rok

Aldona Mickiewicz - Kaftan Pascala, 2009,olej na płótnie, 110x80 cm

W sobotę, 21 kwietnia o godzinie 12:00, odbędzie się ósma ogólnopolska edycja Dnia Wolnej Sztuki, w której udział weźmie m. in. Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy.

Wybraliśmy pięć prac z dwóch aktualnych wystaw: „Realizm. Dwa spojrzenia” i „Alicja Kubicka. Zestaw malarski”. Będą to obrazy Katarzyny Karpowicz „Niebieski kierowca” (z cyklu „Podróże”), Aldony Mickiewicz „Kaftan Pascala”, Natalii Rybki „Patrzycie z wyglądu” oraz dwa obrazy Alicji Kubickiej: „Zestaw malarski” i „Pierwsza fotografia”. Przy każdej wybranej pracy kuratorzy Galerii Miejskiej bwa (Agnieszka Gorzaniak, Danuta Pałys, Karolina Pikosz) zadadzą uczestnikom Dnia Wolnej Sztuki pytania, motywujące ich do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi. Jej celem będzie pokazanie, że obiekt w galerii może stać się źródłem inspiracji.

2017 rok:

W sobotę 22 kwietnia o godzinie 12:00 odbędzie się szósta ogólnopolska edycja Dnia Wolnej Sztuki, w której weźmie udział m. in. Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy. Wybierzemy pięć prac z prezentowanej wówczas wystawy „Synteza Sztuk 2017”. Przy każdej z nich będzie stała osoba zadająca uczestnikom Dnia Wolnej Sztuki pytania, motywująca ich do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi. Jej celem będzie pokazanie, że obiekt muzealny może stać się źródłem inspiracji. Po zwiedzaniu uczestnicy zostaną zaproszeni na spotkanie, w czasie którego będą mogli porozmawiać o swoich wrażeniach.