Kolekcja Malarstwa Monumentalnego Gdańsk Zaspa

 ikm

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego Gdańsk Zaspa

adres: Gdańsk Zaspa, ul. Pilotów 11.
strona internetowa: http://muralegdanskzaspa.pl/

2018 rok:

dasMural

Das Mural. Niemieckie murale w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie.

21.04.2018, godz. 12.00. Spotkanie pod Klubem Plama przy Pilotów 11.

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego na Gdańskiej Zaspie to 60 wielkoformatowych murali w granicach jednej dzielnicy, tworzonych systematycznie od 1997 roku. Autorami prac są artyści ze wszystkich zakątków świata, a wśród nich sporą grupę stanowią malarze z Niemiec. Przyjdź na spacer i dowiedz się jak niemieckie w prace w Kolekcji komentują rzeczywistość, jak wpisują się w skomplikowaną historycznie przestrzeń Zaspy oraz czy obroniłyby się na ścianach Berlina.

Dzień Wolnej Sztuki to inicjatywa, w ramach której muzea i galerie pomagają swoim gościom skupić się na pięciu wybranych pracach ze swoich kolekcji. Podczas naszego spaceru, szczególną uwagę poświęcimy pięciu muralom autorstwa niemieckich artystów.

Dzień Wolnej Sztuki otwiera sezon spacerów z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie.

2017 rok:

poster
Podczas spaceru, szczególną uwagę poświęcimy pracom:
Lucas Parbo
Gualicho
David Petroni
Jorge Pomar
Zosen Bandido

2016 rok:

dzienwolnejsztuki2016

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego może pochwalić się pracami uznanych przedstawicieli szablonu, jednej z najbardziej popularnych technik używanych w streetarcie. Szablon może byc prosty i szybki jak u Banksiego lub Blek Le Rata, ale może byc też wielowarstwowy i koronkowy jak u grupy Monstfur, od których rozpoczniemy spacer w ramach Dnia Wolnej Sztuki, w sobotę 23.04.2016 o godz. 12.00.

Dzień Wolnej Sztuki to inicjatywa, w ramach której muzea i galerie pomagają swoim gościom skupić się na pięciu wybranych pracach ze swoich kolekcji. Podczas naszego spaceru, wykorzystamy pięć murali z Kolekcji Malarstwa Monumentalnego, aby pokazać różnorodność i bogactwo wizualne jakie oferuje szablon. Jesli tylko pogoga pozwoli, na koniec spaceru sami zmierzymy się z tą pozornie nieskomplikowaną techniką.
Dzień Wolnej Sztuki otwiera sezon spacerów z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie.
https://www.facebook.com/events/170566736667955/
23.04.2016 godz. 12.00
Szablon w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego
Spacer z lokalnym przewodnikiem
Spotkanie: Gdańsk Zaspa, Skarżyńskiego 4a pod muralem grupy Monstfur

2015 rok:

Zapraszamy na spacer szlakiem włoskich artystów, uczestników pięciu edycji festiwalu Monumental Art. Spotykamy się o 12.00 pod Klubem Plama GAK przy ulicy Pilotów 11 i zmierzamy w kierunku pracy Run przy Pilotów 8a. Spacer jest darmowy.

Kolekcja Malarstwa Monumentalego to 49 murali tworzonych na ścianach szczytowych bloków dziełnicy Zaspa Młyniec od 1997 roku

Ozmo – 2009.
Jeden z czołowych włoskich malarzy zajmujących się streetartem. Mural namalowany z okazji 60 rocznicy pierwszego koncertu rockowego w Polsce, który odbył się w gdańskim klubie Rudy Kot w 1959 roku.

2501 – 2010
Kolejny czołowy przedstawiciel streetartu z Włoch. Praca namalowana podczas festiwalu z hasłem przewodnim „Wolność w czasach kryzysu”. Kulminacja stylu, który porzucił wkrótce po namalowaniu pracy na Zaspie.

Run – 2011
Wyrazisty uczestnik londyńskiej sceny streetart. Mural skupia w sobie charakterystyczne elementy stylu artysty powiększone do monumentalnych rozmiarów. Mural powstał podczas festiwalu o haśle przewodnim „Miłość jest pokusą”.

Dem – 2011
Ponownie Mounemental Art 2011 „Miłość jest pokusą”. Choć namalowany przez mężczyznę, najbardziej feministyczny w wyrazie mural w Kolekcji,

Opiemme – 2014
Mural z zeszłorocznej edycji festiwalu. Każda praca Opiemme ma swoje źródło w tekście, własnym lub będącym źródłem inspiracji. Mural na Zaspie to osobisty hołd atysty złożony Wisławie Szymborskiej, oparty na wierszu „Pod jedną gwiazdką”.