Wro Art Center

wrocenter_logo_rgb_black

Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center

adres: ul. Widok 7, Wrocław.
strona internetowa: www.wrocenter.pl

2018 rok:

Po raz kolejny WRO włącza się w Dzień Wolnej Sztuki. To ogólnopolskie wydarzenie pokazuje jakościowe, a nie ilościowe podejście do zwiedzania muzeów i galerii. W ramach Dnia Wolnej Sztuki organizatorzy zachęcają do niespiesznego przyjrzenia się pięciu wybranym pracom z danej kolekcji czy wystawy oraz do swobodnych rozmów o sztuce.

Tego dnia, w samo południe WRO zaprasza do Atelier WRO (ul. Kuźnicza 29a, II piętro) na wydarzenie specjalne związane z premierą publikacji, nad którą od pewnego czasu pracujemy. „Widok 4: Historia instalacji wideo” to czwarta z serii multimedialnych publikacji z zakresu teorii, estetyki i historii sztuki nowych mediów. W ramach Dnia Wolnej Sztuki pokażemy 5 spośród 25 dokumentacji instalacji wideo opisanych w książce, które staną się punktem wyjścia do rozmów. Przedpremierowo wręczymy też pierwsze egzemplarze najnowszej publikacji. Dodatkowo, uczestnicy sobotniego spotkania będą mieli także okazję podejrzeć mikro-muzeum WRO, które powstaje w Atelier WRO w związku ze zbliżającym się jubileuszem 30-lecia konceptu WRO.

Dokumentacje prac opisanych w publikacji „Widok 4”, które zaprezentujemy podczas Dnia Wolnej Sztuki:

Tony Oursler, „Hello?”, 1996
Lynn Hershman, „Lorna”, 1983/4
Ingo Günter, „Im Bereich der West-Wind-Welt”, 1991
Józef Robakowski, „Wideo-Kino-Maszyna”, 1992
Nam June Paik, „Route 66”, 1993

2017 rok:

Czwarta odsłona cyklu „Przewijanie taśm” przygotowana specjalnie na tegoroczną edycję Dnia Wolnej Sztuki. Zaprezentujemy i omówimy 5 ikonicznych dzieł wybranych z Kolekcji WRO, poruszających temat szeroko rozumianej wolności. W programie projekcyjnym znajdą się prace i dokumentacje działań Istvana Kantora, Grupy Azorro, Jacka Niegody, Wilhelma Sasnala, Władysława Kaźmierczaka. Tytuł programu zaczerpnięty został z antywideoklipu „Revolutionary Song”.

Po pokazie zapraszamy do rozmowy o pracach z zespołem WRO: ekipą Archiwum WRO – Dagmarą Domagałą, Maurycym Wiliczkiewiczem i Kamilem Kawalcem oraz Klio Krajewską – kuratorką związaną z WRO.

Dla wszystkich osób uczestniczących w pokazie będziemy mieli prezent: egzemplarz książki „Istvan Kantor. Media Revolt” z serii WIDOK. WRO MEDIA ART READER.

Pokaz odbędzie się w Atelier WRO (ul. Kuźnicza 29a, II piętro), gdzie obecnie mieści się Kolekcja WRO oraz pracownia digitalizacyjna. Prace prezentowane podczas pokazu będą udostępnione również w Czytelni Mediów.

Prace z Kolekcji WRO prezentowana podczas pokazu:

Istvan Kantor “Revolutionary Song” / 2006 / wideo / 9:32
Grupa Azorro “Czy artyście wolno wszystko?” / 2002 / wideo / 7:17
Jacek Niegoda “Kontestator” / 1995-2005 / sVHS/DV / 05:18
Wilhelm Sasnal “A” / 2002 / wideo / 2:28
Władysław Kaźmierczak “Crash” / 1994 / dokumentacja performansu / 8:55

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://wrocenter.pl/pl/pomowmy-o-pieknie/

2014 rok: