Organizatorzy

imgres-1Zuzanna Stańska – pomysłodawczyni i główna organizatorka Dnia Wolnej Sztuki. Historyk sztuki i (prawie) politolog, zafascynowana wykorzystaniem nowych technologii w muzealnictwie, o czym napisała pracę dyplomową w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od grudnia 2010 roku prowadzi pierwszego i do tej pory jedynego w polskim internecie bloga poświęconego technologiom w muzeach www.technoatmuseo.com.  Założycielka firmy consultingowej Moiseum, zajmującej się tworzeniem innowacyjnych i kreatywnych projektów dla muzeów i instytucji kultury, w szczególności wykorzystujących nowoczesne technologie. Współorganizatorka międzynarodowej konferencji We Are Museums i comiesięcznych spotkań muzealników Metamuzeum.

Twitter: @zstanska

E-mail: [email protected]

zdjęcie-13-e1404644261626-680x680

Justyna Krupińska – Zajmuje się mediami społecznościowymi, podstawami komunikacji i tworzeniem treści. Mistrzyni pisania e-maili, które kruszą najtwardsze serca. Lubi czytać – uwielbia Saula Bellowa. Jest fanką wszelkich notatników.

Twitter: @krupinajustyna

E-mail: [email protected]

 

 

Przemysław GłowackiPrzemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Współpracuje m.in. z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Wydziałem Pedagogicznym UW. Przez wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie pełnił obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Jest jednym z założycieli Forum Edukatorów Muzealnych oraz członkiem Międzynarodowego Komitetu Muzeów (ICOM). Nie może się zdecydować czy woli sztukę dawną czy nowoczesną. Prowadzi bloga poświęconego sztuce i wystawom www.artdone.wordpress.com.

E-mail: [email protected]